Executarea

21 de utilaje, echipamente și un autovehicul

Ședințe de licitație

28 oct 2026, 14:00Business Support Solutions IPURL, Calea Chișinăului nr. 17, et. 3, cam. 305, Iași, Iasi
4 noi 2026, 14:00Business Support Solutions IPURL, Calea Chișinăului nr. 17, et. 3, cam. 305, Iași, Iasi
11 noi 2026, 14:00Business Support Solutions IPURL, Calea Chișinăului nr. 17, et. 3, cam. 305, Iași, Iasi
18 noi 2026, 14:00Business Support Solutions IPURL, Calea Chișinăului nr. 17, et. 3, cam. 305, Iași, Iasi
25 noi 2026, 14:00Business Support Solutions IPURL, Calea Chișinăului nr. 17, et. 3, cam. 305, Iași, Iasi

Bunuri scoase la licitație

Strung CNC Dainichi F25
Preț pornire
6.300 RON
Valoare evaluată
6.300 RON
TVA
19%
comanda numerica
FANUC 0-T
turela posturi
12
an fabricatie
1989
stare functionare
Nefuncțional
Strung vertical CNC Victor Taichung Machinery Vcenter-65
Preț pornire
5.200 RON
Valoare evaluată
5.200 RON
TVA
19%
comanda numerica
FANUC 15M-F
an fabricatie
1997
stare functionare
Nefuncțional
Strung CNC automat Tsugami
Preț pornire
17.300 RON
Valoare evaluată
17.300 RON
TVA
19%
comanda numerica
FANUC
alimentator automat bare
true
subarbore
true
stare functionare
Funcțional
Strung CNC Daewoo Heavy Industries Puma 10S
Preț pornire
49.800 RON
Valoare evaluată
49.800 RON
TVA
19%
comanda numerica
FANUC OT
revolver posturi
12
an fabricatie
1990
stare functionare
Funcțional
Strung CNC Daewoo Heavy Industries Puma 12L
Preț pornire
103.800 RON
Valoare evaluată
103.800 RON
TVA
19%
comanda numerica
FANUC 0-T
an fabricatie
1997
stare functionare
Funcțional
Centru de prelucrare vertical CNC Hyundai Precision Machinery SPT-V100
Preț pornire
50.300 RON
Valoare evaluată
50.300 RON
TVA
19%
comanda numerica
YASNAC J50M
magazie automata scule
true
an fabricatie
1997
stare functionare
Funcțional
Centru de prelucrare CNC Hyundai WIA F500 Plus și accesorii

Lot format din centrul de prelucrare și dispozitive de fixare și menghine de precizie.

Preț pornire
193.500 RON
Valoare evaluată
193.500 RON
TVA
19%
comanda numerica
FANUC
an fabricatie
2013
stare functionare
Funcțional
accesorii
Set de 4 dispozitive modulare ACI Meccanica M-Lock 70, cod GF70450A, Menghină Allmatic HD 100, Menghină Allmatic HD 125, Menghină CAM 100, Menghină mecanică Allmatic HD 125
Strung automat cu came Swiss-Type GE FONG 72-D SWSSTR
Preț pornire
53.400 RON
Valoare evaluată
53.400 RON
TVA
19%
alimentare automata
true
posturi multiple lucru
true
Bormașină industrială cu coloană ERLO TCA-70
Preț pornire
1.400 RON
Valoare evaluată
1.400 RON
TVA
19%
capacitate gaurire otel mm
70
masa reglabila
true
avans automat
true
Fierăstrău cu bandă JAESPA Concept 240 GT
Preț pornire
10.000 RON
Valoare evaluată
10.000 RON
TVA
19%
actionare
Electrică
Portal ESAB Combirex CXC-P 3500

Componentă principală a unei instalații de debitare termică; bunul reprezintă numai o parte a ansamblului complet.

Preț pornire
62.900 RON
Valoare evaluată
62.900 RON
TVA
19%
Instalație CNC de debitare termică ESAB Shadow II-8 VIST
Preț pornire
59.700 RON
Valoare evaluată
59.700 RON
TVA
19%
tip portal
Mobil
procedee
Plasmă, Oxigaz
comanda numerica
CNC
Aparat de sudură Fronius VarioSynergic 3400 G/W
Preț pornire
3.700 RON
Valoare evaluată
3.700 RON
TVA
19%
serie
19073378
procedeu
MIG/MAG
curent maxim a
340
stare functionare
Funcțional la inspecția vizuală
Aparat de sudură IWELD Quicksilver MIG 253 Digital
Preț pornire
2.200 RON
Valoare evaluată
2.200 RON
TVA
19%
tip
MIG 250GN
procedee
MIG/MAG, MMA
curent maxim a
250
stare functionare
Funcțional
Masă de măsurare din granit Mytri Apeldoorn Mytrinorm
Preț pornire
1.300 RON
Valoare evaluată
1.300 RON
TVA
19%
clasa
0
data fabricatie
1990-07-19
Sistem industrial de sablare Clemco System 7 SCWB-2452
Preț pornire
9.100 RON
Valoare evaluată
9.100 RON
TVA
19%
serie
19-127-1-47
an fabricatie
2019
capacitate litri
200
presiune maxima bar
12
stare functionare
Funcțional
Compresor industrial Atlas Copco GA 22
Preț pornire
5.200 RON
Valoare evaluată
5.200 RON
TVA
19%
putere kw
22
presiune lucru bar
7,5-13
debit mc min
3,2-4,6
stare functionare
Funcțional
Module electronice industriale FANUC
Preț pornire
1.500 RON
Valoare evaluată
1.500 RON
TVA
19%
componente
Placă FANUC A16B-2200-0130, Modul FANUC A20B-0008-0032/02A
Centrală telefonică Panasonic KX-TDA100CE Hybrid IP-PBX
Preț pornire
1.800 RON
Valoare evaluată
1.800 RON
TVA
19%
Generatoare electrice de aer cald
Preț pornire
1.200 RON
Valoare evaluată
1.200 RON
TVA
19%
componente
Generator REM 15 EPA, Generator portabil EK15A, Generator portabil EK15A
Opel Combo-C/DG 11
Preț pornire
2.400 RON
Valoare evaluată
2.400 RON
TVA
19%
categorie
M1
caroserie
AC Break
numar inmatriculare
IS-02-ATM
vin
W0L0XCF0674354938
an fabricatie
2007
combustibil
Motorină
capacitate cilindrica cc
1248
putere kw
55
tractiune
Față

Debitori

Raditech SRL18183741

Înscriere

Garanție / taxă119 RON — Caiet de sarcini pentru fiecare activ
Înscrieri până la27 oct 2026, 14:00
BeneficiarRaditech SRL
BancaRaiffeisen Bank SA - Sucursala Iași
IBANRO06 RZBR 0000 0600 0736 7726
Documente necesareCerere privind intenția de participare, cu indicarea bunului licitatDovada achitării caietului de sarciniDovada depunerii garanției de participareÎmputernicirea reprezentantului și copia actului său de identitateDeclarație privind lipsa incompatibilitățilorAcordul de acceptare a caietului de sarciniDocumente de identitate și de certificare a calității participantului

Documentele se depun deodată, cu cel puțin 24 de ore înainte de data și ora licitației, într-o zi lucrătoare.

Organizator

LichidatorBusiness Support Solutions IPURL
ReprezentantCibotaru Adelina
Telefon0745534462
Telefon0771779570
Telefon0232709991

Observații

Licitația poate fi organizată și online pe platforma licitatii-unpir.ro.

Descriere

ANUNȚ PUBLICITAR

Dosar nr. 5859/99/2024 (308/2024)
Debitor: Raditech SRL, CUI 18183741

Business Support Solutions IPURL, lichidator judiciar, anunță vânzarea următoarelor bunuri la valorile de piață indicate, fără TVA:

Nr.BunValoare lei
1Strung CNC Dainichi F256.300
2Strung vertical CNC Victor Taichung Vcenter-655.200
3Strung CNC automat Tsugami17.300
4Strung CNC Daewoo Puma 10S49.800
5Strung CNC Daewoo Puma 12L103.800
6Centru prelucrare Hyundai SPT-V10050.300
7Centru prelucrare Hyundai WIA F500 Plus și accesorii193.500
8Strung automat Swiss-Type GE FONG53.400
9Bormașină ERLO TCA-701.400
10Fierăstrău JAESPA Concept 240 GT10.000
11Portal ESAB Combirex CXC-P 350062.900
12Instalație ESAB Shadow II-8 VIST59.700
13Aparat sudură Fronius VarioSynergic 34003.700
14Aparat sudură IWELD Quicksilver MIG 2532.200
15Masă de măsurare din granit1.300
16Sistem de sablare Clemco System 79.100
17Compresor Atlas Copco GA 225.200
18Module electronice FANUC1.500
19Centrală telefonică Panasonic1.800
20Generatoare electrice de aer cald1.200
21Opel Combo-C/DG 112.400

Licitații

Licitația are loc la sediul lichidatorului din Iași, Calea Chișinăului nr. 17, et. 3, cam. 305, la 28 octombrie 2026, ora 14:00. Dacă bunurile nu sunt valorificate, ședințele următoare au loc la 4, 11, 18 și 25 noiembrie 2026, în același loc și la aceeași oră. Licitația poate fi organizată și online.

Participanții depun documentele cu cel puțin 24 de ore înainte. Caietul de sarcini costă 100 lei plus TVA pentru fiecare activ, iar garanția este de 10% din valoarea de pornire.